Slovenski nastopi

Home / O igrah / Slovenski nastopi

Slovenijo bo na igrah zastopala 162-članska odprava, od tega bo 71 športnikov in 91 spremljevalcev. Slovenski tekmovalci in tekmovalke bodo sodelovali v 9 različnih panogah.

V nadaljevanju si lahko ogledate razpored slovenskih nastopov po slovenskem času. Za lažje iskanje lahko uporabite iskalni filter nad tabelo ali pa tudi razvrščanje po podatkih posameznih stolpcev.

Uvrstitve v že zaključenih tekmovanjih so na voljo na dnu tabele.

NastopajočiPanogaDisciplina
in del
tekmovanja
Slovenski
čas
nastopa / Uvrstitev
Žan Kranjec, Štefan Hadalinalpsko smučanje moški, slalom22. 02. ob 02:00
Ana Bucik, Maruša Ferkalpsko smučanje ženske, alpska kombinacija22. 02. ob 03:30
Slovenijabiatlon moške ekipe, štafeta (4x7,5km)23. 02. ob 12:15
Gloria Kotnikdeskanje na snegu ženske, paralelni veleslalom24. 02. ob 01:00
Rok Marguč, Žan Košir, Tim Mastnakdeskanje na snegu moški, paralelni veleslalom24. 02. ob 01:27
Slovenijaalpsko smučanje mešane ekipe24. 02. ob 03:00
Miha Šimenc *smučarski teki moški, skupinski start klasična tehnika (50km)24. 02. ob 06:00
Alenka Čebašek, Anamarija Lampič, Manca Slabanja *smučarski teki ženske, skupinski start klasična tehnika (30km)25. 02. ob 07:15
Jakov Fak, Klemen Bauer, Miha Dovžan, Mitja Drinovecbiatlon moški, posamična tekma (20km)
Uvrstitve: 2., 15., 35., 80.
Žan Kranjec, Štefan Hadalin, Miha Hrobat, Martin Čateralpsko smučanje moški, veleslalomUvrstitve: 4., 21., /, /
Slovenijasmučarski skoki moške ekipe, velika skakalnicaUvrstitve: 5.
Slovenijasmučarski teki ženske ekipe, šprintUvrstitve: 6.
Filip Flisarsmučanje prostega sloga moški, smučarski krosUvrstitve: 7.
Nika Križnar, Ema Klinec, Špela Rogelj, Urša Bogatajsmučarski skoki ženske, mala skakalnicaUvrstitve: 7., 14., 22., 30.
Anamarija Lampič, Katja Višnar, Alenka Čebašek, Nika Razingersmučarski teki ženske, šprintUvrstitve: 7., 16., 30., 52.
Slovenijasmučarski teki ženske ekipe, štafeta klasična tehnika/prosto (4x5km)Uvrstitve: 8.
Štefan Hadalin, Klemen Kosialpsko smučanje moški, alpska kombinacijaUvrstitve: 8., 10.
Slovenijahokej na ledu moške ekipeUvrstitve: 9.
Peter Prevc, Jernej Damjan, Tilen Bartol, Anže Semeničsmučarski skoki moški, velika skakalnicaUvrstitve: 10., 16., 17., 30.
Jakov Fak, Klemen Bauerbiatlon moški, skupinski štart (15km)Uvrstitve: 10., 20.
Boštjan Kline, Klemen Kosi, Martin Čater, Miha Hrobatalpsko smučanje moški, superveleslalomUvrstitve: 10., 25., /, /
Peter Prevc, Tilen Bartol, Jernej Damjan, Timi Zajcsmučarski skoki moški, mala skakalnicaUvrstitve: 12., 16., 28., 33.
Alenka Čebašek, Anamarija Lampič, Manca Slabanja, Nika Razingersmučarski teki ženske, prosto (10km)Uvrstitve: 12., 27., 54., 69.
Urška Poje, Anja Erženbiatlon ženske, posamična tekma (15km)Uvrstitve: 12., 35.
Slovenijabiatlon mešane ekipe, štafeta (2x6km+2x7,5km)Uvrstitve: 14.
Meta Hrovat, Ana Bucik, Ana Drev, Tina Robnikalpsko smučanje ženske, veleslalomUvrstitve: 14., 21., /, /
Tim Kevin Ravnjak, Tit Štantedeskanje na snegu moški, snežni žlebUvrstitve: 16., 25.
Maruša Ferk, Meta Hrovat, Ana Bucikalpsko smučanje ženske, slalomUvrstitve: 18., 21., 24.
Maruša Ferkalpsko smučanje ženske, smukUvrstitve: 19.
Martin Čater, Boštjan Kline, Miha Hrobat, Klemen Kosialpsko smučanje moški, smukUvrstitve: 19., 27., 29., /
Kaja Verdnikdeskanje na snegu ženske, snežni žlebUvrstitve: 21.
Jakov Fak, Klemen Bauer, Miha Dovžan, Mitja Drinovecbiatlon moški, šprint (10km)Uvrstitve: 23., 26., 53., 72.
Klemen Bauer, Jakov Fak, Miha Dovžanbiatlon moški, zasledovalna tekma (12,5km)Uvrstitve: 24., 47., 59.
Maruša Ferk, Tina Robnikalpsko smučanje ženske, superveleslalomUvrstitve: 25., 34.
Vid Vrhovnik, Marjan Jelenkonordijska kombinacija moški, mala skakalnica + tek (10km)Uvrstitve: 28., 44.
Miha Šimenc, Janez Lampičsmučarski teki moški, šprintUvrstitve: 32., 46.
Tilen Siršesankanje moški posameznikiUvrstitve: 39.
Marjan Jelenko, Vid Vrhovniknordijska kombinacija moški, velika skakalnica + tek (10km)Uvrstitve: 41., 42.
Anja Eržen, Urška Pojebiatlon ženske, šprint (7,5km)Uvrstitve: 46., 75.
Anja Erženbiatlon ženske, zasledovalna tekma (10km)Uvrstitve: 51.
Manca Slabanjasmučarski teki ženske, klasična tehnika (7,5km) + prosto (7,5km) (skiatlon)Uvrstitve: 59.
Miha Šimencsmučarski teki moški, prosto (15km)Uvrstitve: 88.

* – Navedeni so športniki, ki potujejo v Pyeongchang in imajo za discipline, kjer so navedeni, osvojene kvote. Ni nujno, da bodo vsi od njih tekmovali v posameznih disciplinah, sigurno pa ne morejo v posameznih disciplinah tekmovati več kot 4.
** – Sodelovanje slovenskih tekmovalcev v tem terminu je odvisno od rezultatov v kvalifikacijah. Nadaljnih stopenj tekmovanja za hokej na ledu ni v tabeli, ker je glede na rezultate v predtekmovanju možnih več različnih razpletov.