Slovenski nastopi

Slovenijo je na igrah zastopala 162-članska odprava, od tega je bilo 71 športnikov in 91 spremljevalcev. Slovenski tekmovalci in tekmovalke so sodelovali v 9 različnih panogah.

V času iger je bil v spodnji tabeli na voljo razpored slovenskih nastopov po slovenskem času in uvrstitve v že zaključenih nastopih. Podatki so se uporabljali tudi na zaslonih v avtobusih LPP (Ljubljanski potniški promet).

Za lažje iskanje lahko uporabite iskalni filter nad tabelo ali pa tudi razvrščanje po podatkih posameznih stolpcev.

NastopajočiPanogaDisciplina
in del
tekmovanja
Slovenski
čas
nastopa / Uvrstitev
Jakov Fak, Klemen Bauer, Miha Dovžan, Mitja Drinovecbiatlon moški, posamična tekma (20km)
Uvrstitve: 2., 15., 35., 80.
Žan Košir, Tim Mastnak, Rok Margučdeskanje na snegu moški, paralelni veleslalom
Uvrstitve: 3., 16., 17.
Žan Kranjec, Štefan Hadalin, Miha Hrobat, Martin Čateralpsko smučanje moški, veleslalomUvrstitve: 4., 21., /, /
Slovenijasmučarski skoki moške ekipe, velika skakalnicaUvrstitve: 5.
Slovenijasmučarski teki ženske ekipe, šprintUvrstitve: 6.
Filip Flisarsmučanje prostega sloga moški, smučarski krosUvrstitve: 7.
Nika Križnar, Ema Klinec, Špela Rogelj, Urša Bogatajsmučarski skoki ženske, mala skakalnicaUvrstitve: 7., 14., 22., 30.
Anamarija Lampič, Katja Višnar, Alenka Čebašek, Nika Razingersmučarski teki ženske, šprintUvrstitve: 7., 16., 30., 52.
Slovenijasmučarski teki ženske ekipe, štafeta klasična tehnika/prosto (4x5km)Uvrstitve: 8.
Štefan Hadalin, Klemen Kosialpsko smučanje moški, alpska kombinacijaUvrstitve: 8., 10.
Slovenijaalpsko smučanje mešane ekipeUvrstitve: 9.
Slovenijahokej na ledu moške ekipeUvrstitve: 9.
Slovenijabiatlon moške ekipe, štafeta (4x7,5km)Uvrstitve: 10.
Peter Prevc, Jernej Damjan, Tilen Bartol, Anže Semeničsmučarski skoki moški, velika skakalnicaUvrstitve: 10., 16., 17., 30.
Jakov Fak, Klemen Bauerbiatlon moški, skupinski štart (15km)Uvrstitve: 10., 20.
Boštjan Kline, Klemen Kosi, Martin Čater, Miha Hrobatalpsko smučanje moški, superveleslalomUvrstitve: 10., 25., /, /
Ana Bucik, Maruša Ferkalpsko smučanje ženske, alpska kombinacijaUvrstitve: 11., /
Jernej Slivnikparaalpsko smučanje moški, slalom sedeUvrstitve: 12.
Peter Prevc, Tilen Bartol, Jernej Damjan, Timi Zajcsmučarski skoki moški, mala skakalnicaUvrstitve: 12., 16., 28., 33.
Alenka Čebašek, Anamarija Lampič, Manca Slabanja, Nika Razingersmučarski teki ženske, prosto (10km)Uvrstitve: 12., 27., 54., 69.
Urška Poje, Anja Erženbiatlon ženske, posamična tekma (15km)Uvrstitve: 12., 35.
Slovenijabiatlon mešane ekipe, štafeta (2x6km+2x7,5km)Uvrstitve: 14.
Meta Hrovat, Ana Bucik, Ana Drev, Tina Robnikalpsko smučanje ženske, veleslalomUvrstitve: 14., 21., /, /
Gloria Kotnikdeskanje na snegu ženske, paralelni veleslalomUvrstitve: 15.
Tim Kevin Ravnjak, Tit Štantedeskanje na snegu moški, snežni žlebUvrstitve: 16., 25.
Maruša Ferk, Meta Hrovat, Ana Bucikalpsko smučanje ženske, slalomUvrstitve: 18., 21., 24.
Maruša Ferkalpsko smučanje ženske, smukUvrstitve: 19.
Martin Čater, Boštjan Kline, Miha Hrobat, Klemen Kosialpsko smučanje moški, smukUvrstitve: 19., 27., 29., /
Kaja Verdnikdeskanje na snegu ženske, snežni žlebUvrstitve: 21.
Jakov Fak, Klemen Bauer, Miha Dovžan, Mitja Drinovecbiatlon moški, šprint (10km)Uvrstitve: 23., 26., 53., 72.
Klemen Bauer, Jakov Fak, Miha Dovžanbiatlon moški, zasledovalna tekma (12,5km)Uvrstitve: 24., 47., 59.
Maruša Ferk, Tina Robnikalpsko smučanje ženske, superveleslalomUvrstitve: 25., 34.
Vid Vrhovnik, Marjan Jelenkonordijska kombinacija moški, mala skakalnica + tek (10km)Uvrstitve: 28., 44.
Miha Šimenc, Janez Lampičsmučarski teki moški, šprintUvrstitve: 32., 46.
Tilen Siršesankanje moški posameznikiUvrstitve: 39.
Marjan Jelenko, Vid Vrhovniknordijska kombinacija moški, velika skakalnica + tek (10km)Uvrstitve: 41., 42.
Anja Eržen, Urška Pojebiatlon ženske, šprint (7,5km)Uvrstitve: 46., 75.
Anja Erženbiatlon ženske, zasledovalna tekma (10km)Uvrstitve: 51.
Manca Slabanjasmučarski teki ženske, klasična tehnika (7,5km) + prosto (7,5km) (skiatlon)Uvrstitve: 59.
Miha Šimencsmučarski teki moški, prosto (15km)Uvrstitve: 88.
Jernej Slivnikparaalpsko smučanje moški, veleslalom sedeUvrstitve: /
Žan Kranjec, Štefan Hadalinalpsko smučanje moški, slalomUvrstitve: /, /